Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Stotelės „Dėk’ui“ atnaujina veiklą: antplūdį suvaldys rezervacijos sistema

Dėl pandemijos nuo lapkričio užsivėrusios DĖK’ui stotelės – vėl atvers duris nuo kovo 23d., tačiau, siekiant išvengti lankytojų antplūdžio ir viruso plitimo, numatoma imtis priemonių ribojančių lankytojų srautą.

Atnaujinus veiklą – priemonės saugumui užtikrinti

Šiuo metu per svetainę www.stoteledekui.lt yra rezervuota daugiau nei 1000 daiktų, kas kelia susirūpinimą dėl stotelių lankytojų antplūdžio, o kartu ir jų saugumo. Tai paskatino VAATC ieškoti sprendimų, leidžiančių valdyti lankytojų srautus.

  • Nuo kovo 23 d. iki balandžio 6 dienos daiktai bus išduodami tik tiems, kurie yra daiktus rezervavę.
  • Rezervavusiems daiktus bus išsiųsti ir elektroniniai laiškai kviečiantys pasirinkti palankiausią laiką atvykimui. Tai bus lengva padaryti spustelėjus laiške įterptą nuorodą į laiko rezervavimo sistemą.
  • Atvykimo į stoteles laiko rezervavimo sistemą surasite adresu: https://stoteledekui.lt/lt/rezervacija
  • Labai svarbu atvykti sutartu laiku, nes apsilankymui DĖK’ui stotelėje ir daiktų atsiėmimui bus skirta 10 minučių.
  • Atsiimti daiktus bus galima tik antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10.30 iki 18.00 val. (pietų pertrauka daugelyje stotelių – nuo 12 iki 12.30 val., išskyrus esančias Vilniuje, Pumpėnų g. 10 ir Ukmergėje, Gerseniškių g. 5. Pertrauka jose – nuo 13 iki 13.30 val.).
  • Tokia daiktų atsiėmimo tvarka bus taikoma iki balandžio 6 dienos, po kurios neatsiimtus daiktus galės ir vėl rezervuoti ar tiesiog atvykę pasiimti kiti svetainės www.stoteledekui.lt lankytojai.
  • Nuo balandžio 8 d. DĖKui stotelės veiks įprastu ritmu.
  • Atvykusiųjų prašome laikytis saugaus atstumo, asmens higienos reikalavimų, dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones.  

Norintys pasidalinti turimais daiktais, juos gali atvežti į bet kurią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę įprastu darbo metu: www.vaatc.lt/aiksteles/

Sėkmės paslaptis – galimybė dalintis

Atsakingo vartojimo idėją Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) pavertė šešiolikos dalijimosi daiktais stotelių DĖK’ui tinklu. Stotelės, kurios yra įrengtos visose Vilniaus regiono savivaldybėse esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, yra pamėgtos gyventojų – nuo 2019-ųjų vasaros pradžios stotelėse išdalinta daugiau nei 11 tūkst. daiktų. Bendras jų svoris – 222 tonos.

Viena iš stotelių DĖK’ui populiarumo priežasčių – paprastas ir patogus jų veikimo principas. Nors dalį nebereikalingų daiktų šalies gyventojai parduoda antrinėje rinkoje, keičiasi jais tarpusavyje gyvai ar socialinių tinklų grupėse, tačiau daiktų dalijimasis stotelėse DĖK’ui yra patrauklus, nes taupo laiką ir energiją. Noriai stotelėmis naudojasi ir įmonės, kurios čia pristato po remonto likusias statybines medžiagas, nebereikalingus biuro baldus – kėdes, stalus, lentynas.

Stotelėse gyventojai  gali nemokamai palikti nebereikalingus, bet tvarkingus, geros būklės, naudojimui tinkamus baldus, indus, veikiančius buitinės technikos ar elektronikos prietaisus, knygas, kitus buityje naudojamus daiktus. Norintiems patikusius daiktus pasiimti tereikia atvykti į stoteles, kurių adresai skelbiami www.stoteledekui.lt/kontaktai/. Svarbu ir tai, kad apie stotelėse esančius daiktus galima sužinoti svetainėje www.stoteledekui.lt. Ten pat tuos daiktus galima ir rezervuoti.

Savanorius, norinčius  prisidėti prie  stotelių veiklos, kviečiame susisiekti el. paštu stoteledekui@vaatc.lt