Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Vykdomas asbestinio šiferio atliekų surinkimas

UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) pradeda vykdyti asbestinio šiferio atliekų surinkimą ir išvežimą iš Šalčininkų rajono savivaldybėje esančių gyvenamųjų valdų.

Asbestinio šiferio atliekų surinkimas ir išvežimas iš Šalčininkų rajono savivaldybės namų valdų bei šalinimas Vilniaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne, finansuojamas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos lėšomis.

Namų valdų savininkai, norintys atsikratyti asbestinio šiferio atliekomis, turi pateikti užsakymą savo seniūnijoje užpildydami specialią anketą.

Atliekos bus išvežamos su gyventojais suderintu laiku. Išvežimui perduodamas asbestinis šiferis gyventojų turės būti sukrautas į didmaišius, kuriuos bus galima atsiimti artimiausioje seniūnijoje. Gyventojas, perduodamas asbestinio šiferio atliekas, privalės pasirašyti atliekų priėmimo – perdavimo aktą.  

Pažymėtina, kad laužant, ardant ar apdorojant asbesto gaminius, aplinkoje pasklinda labai smulkios, akimi nematomos skaidulos. Įkvėpus jomis užteršto oro, asbesto plaušeliai susminga į kvėpavimo takų audinį ir gali sukelti plaučių onkologinius susirgimus. Dėl tos priežasties asbesto turinčios atliekos turi būti surenkamos atskirai, kad nesusimaišytų su kitomis atliekomis ir  pakuojamos į sandarią plastikinę tarą (plastikinius maišus, statines, konteinerius ar kt.).

Paslaugų teikimo priežiūrą vykdo Šalčininkų rajono savivaldybės Komunalinio ūkio skyrius.

Jei kyla klausimų, kreipkitės į UAB „VAATC“ el. p. asbestas@vaatc.lt. arba mob. +370 616 80 019, darbo laiku nuo 8.00 iki 16.00 val.