Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Žirmūnuose Tuskulėnų g. 39 atidaroma dalijimosi daiktais stotelė „DĖK’ui“


Vilniečiai turi gerų nenaudojamų daiktų ir noriai jais dalijasi, užuot kaupę lentynose, spintose ar rūsiuose. Rytoj, antradienį, savo veiklą pradedanti stotelė „DĖKui“ Žirmūnuose, Tuskulėnų g. 39, bus jau aštuonioliktasis gerų daiktų dalijimosi taškas Vilniaus apskrityje.

Kaip ir kitose stotelėse Dėk‘ui, čia norintieji galės atiduoti geros būklės tvarkingus daiktus bei pasiimti tai, kas patinka. Laukiami ir atiduodami bus įvairūs daiktai: smulkūs baldai, interjero detalės, elektronikos prietaisai, vaikiška technika, žaislai, laisvalaikio priemonės, taip pat drabužiai ir batai.

Žirmūnų stotelė „DĖK’ui“ iš kitų stotelių išsiskirs tuo, kad jose veiks ir daiktų taisymo dirbtuvės, viešosios įstaigos „Žiedinė ekonomika“ rengiamos kartu su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru (VAATC) bei socialinio įdarbinimo agentūra „Sopa“.

Šiose dirbtuvėse numatoma apmokyti apie 60 žmonių iš pažeidžiamų socialinių grupių, kad įgiję daiktų taisymo bei kitų įgūdžių galėtų lengviau integruotis į darbo rinką.

„Akivaizdu, kad gerų daiktų dalijimosi vietos tampa svarbia kultūros dalimi. Gyventojai vis aiškiau supranta savo galimybes prisidėti prie atliekų tvarkymo, padeda pasigerinti buitį stokojantiems, patiria dalijimosi džiaugsmą. Stotelės įgyja ir platesnę socialinę reikšmę  – tai vieta kurti, suteikiant daiktams antras galimybes, atrasti savo stipriąsias puses ir gauti įgūdžių, kurie pravers siekiant gyventi pilnavertiškai“, – sako „VAATC“ vadovas Tomas Vaitkevičius.

Domantas Tracevičius, viešosios įstaigos „Žiedinė ekonomika“ vadovas, pažymi, kad „Pirmojo dirbtuvių etapo „Atsinaujink. DĖK’ui“ rezultatai teikia vilčių: praėjusį pusmetį „DĖK’ui“ stotelėje Pilaitėje apmokius penkiolika dirbtuvių dalyvių, devyni iš jų jau susirado darbo vietą. Taigi, stotolės „DĖK’ui“ įgyja pagreitį apimdamos vis didesnes socialinės veiklos sferas.

Šnipiškių mikrorajono seniūnas Taurintas Rudys, šiuo metu laikinai einantis ir Žirmūnų seniūno pareigas viliasi, kad geranoriško dalijimosi daiktais vieta padės spręsti netvarkos konteinerių aikštelėse problemą. Nesugalvodami, kam atiduoti nebereikalingus buities prietaisus, drabužius ar baldus, gyventojai juos palieka prie konteinerių, tikėdamiesi, kad geri daiktai dar pasitarnaus. Tačiau neretai greičiau nei pastebi kaimynai, daiktus sumerkia lietus ar suniokoja gyvūnai.

„Tai – puiki proga apsidairyti namuose ir pasidalinti tuo, kas nenaudojama. Tokių daiktų, neabejoju, turi kiekvienas“, – žinią apie „DĖK’ui“ stotelės atidarymą džiugiai pasitiko T. Rudys.

Skaičiuojama, kad 40 proc visų Europos gyventojų kas savaitę įsigyja daiktą, kurio vėliau niekada nepanaudoja. Nuo 2019-ųjų birželio stotelėse „DĖK‘ui“ vėl reikalingi tapo jau daugiau nei 22 tūkst. daiktų.

Pirmoji dalijimosi daiktais stotelė Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro iniciatyva lankytojus pasitiko didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Vilniuje, Pumpėnų g. 10.

Stotelių tinklo infrastruktūra suplanuota taip, kad būtų patogi ne tik gyvenantiems mieste, bet ir regione. Vilniaus mieste stotelės „DĖK’ui“ veikia Liepkalnio, Pumpėnų, Pramonės gatvėse bei Pilaitės prospekte, Vilniaus rajone – Vėliučionių, Grikienų ir Pakryžės kaimuose, Šalčininkuose ir Šalčininkų rajono Jašiūnų kaime, Eišiškėse, Lentvaryje, Elektrėnuose, Ukmergėje, Širvintų rajono Šniponių kaime ir  Pliauškių bei Maleikėnų kaimuose Švenčionių rajone. 

Vilniaus senamiestyje Žydų gatvėje įsikūręs „DĖK’ui“ butikas siūlo nemokamai pasiimti vilniečių atneštų drabužių, knygų bei bižuterijos. Kiti į „DĖK’ui“ butiką atnešti daiktai – buitinė technika, laisvalaikio įranga, žaislai, nedideli baldai, galanterija, interjero detalės, indai – išvežami į kitas „DĖK’ui“ stoteles.

Norintys apžiūrėti įvairiose stotelėse „DĖK’ui“ esančius daiktus bei rezervuoti juos laukiami svetainėje www.stoteledekui.lt.

Stotelės „DĖK’ui“ Žirmūnuose atidarymas – antradienį, sausio 18 d., 11 val.