Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Amerikietiškos atostogos stotelėje DĖK’UI

Pora džinsų, pagalys ir šiek tiek rankų miklumo. Tiek pakako, kad mažųjų vilniečių savaitgalis taptų smagiu nuotykiu. Vilniuje karaliaujant amerikietiškoms atostogoms, prie tekstilės pernaudojimo studijos „Denim Diaries“ vyko dirbtuvės šeimoms su vaikais, kur nebereikalingi džinsai virto žirgeliais ant pagalio.
Nesudėtingai tokio žaislo versijai įgyvendinti užteko pusvalandžio. Kai kurios mamos tuo pačiu metu kūrė net ne vieną, o po žirgelį kiekvienai iš savo atžalų. Kai žirgai buvo paruošti, vaikai stojo prie pačių nusibrėžtos starto linijos ir varžėsi, kuris maždaug dvidešimties metrų atstumą įveiks per kuo trumpesnį laiką. Nubėgę vienąsyk, jie vėl nekantravo grįžti atgal ir pažiūrėti, ar kitąsyk pavyks nušuoliuoti greičiau. Į veiksmą aktyviai įsitraukė ir tėvai bei praeiviai: gavo laikmatininkų, teisėjų, fotografų, žiūrovų vaidmenis.
„Šuoliavau iš viso šešis kartus! Per penktąjį labai susikaupiau ir pagerinau savo rekordą trimis sekundėmis!“ – džiaugėsi šešiametis Ugnius, dirbtuvėse dalyvavęs su sese ir broliu. Tekstilės pernaudojimo studija „Denim Diaries“ bendradarbiauja su „Atliekų kultūros“ iniciatoriumi Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru. Todėl renginio metu laikinai buvo įrengta ir dalijimosi daiktais stotelė „Dėk‘ui“, kurioje po varžybų apsilankę dalyviai galėjo išsirinkti patikusį žaislą ar knygą.
„Tikra tiesa, kad, nepaisant svaigios pasiūlos, pagalys išlieka vienu universaliausių visų laikų žaislų vaikams. Nei vienam atėjusiam į dirbtuves, nekilo abejonių, kad netrukus pagaliai iš miško ir džinsai virs žirgeliais“, – sakė šventę surengusi Milda Paukštė.
Kartu su dirbtuvėmis Žydų gatvelėje vyko ir daugiau atsakingą vartojimą skatinančių veiklų: nebereikalingų drabužių dalinimasis, džinsinio JAV žemėlapio dėliojimas, knygų anglų kalba mainai. Keli praeiviai, gyvenantys Vilniaus senamiestyje, pasinaudojo proga tuoj pat atsisveikinti su jiems nebereikalingomis knygomis ir netrukus į renginį sugrįžo jomis nešini.
„Po dviejų savaičių planuojame pakviesti vilniečius į netikėtą pažintį su Prancūzija ir legendine šios šalies mados dizainere Coco Chanel – atrasti jos kūrybą per džinsus. Po mėnesio per ispaniškąjį savaitgalį tekstile interpretuosime ispanų menininko Pablo Pikaso kūrybą. Ir, žinoma, dėliosime džinsinius žemėlapius“, – artimiausius planus atskleidė M. Paukštė. Teminiai savaitgaliai Vilniuje vyksta nuo vasaros pradžios. Neišvykdami iš sostinės, vilniečiai bei miesto svečiai jau turėjo galimybę pasilepinti itališkomis, indiškomis, amerikietiškomis atostogomis. Po dviejų savaičių laukia įvairios pažintys su Prancūzija, vėliau – Ispanija, Vokietija bei Japonija.
Nepasinaudojusiems proga – dirbtuvės namuose Negalėjusius prisijungti, kviečiame žirgelį ant pagalio susikurti namuose. Reikės: – Nebenešiojamų džinsų; – Pagalio; – Kamšalo; – Poros sagų; – Siūlų; – Adatos.