Konteinerinių aikštelių įrengimas

Siekiant plėsti ir tobulinti komunalinių atliekų surinkimo infrastruktūrą bei sudaryti geresnes sąlygas gyventojams rūšiuoti atliekas, per artimiausius metus  Vilniaus miesto savivaldybėje bus įrengta 780 ir pusiau požeminių konteinerių atliekų surinkimo aikštelių. Tai užtikrins švaresnį, patogesnį ir taupesnį atliekų surinkimą.

Šiai dienai mieste jau įrengtos 285 aikštelės, suprojektuotos bei gauti statybos leidimai  261 aikštelei  ir artimiausiu metu bus pradėti jų įrengimo darbai. 

Norėdami užtikrinti tinkamiausių aikštelių įrengimo vietų parinkimą, pateikiame Jums informaciją apie konkrečias aikštelių įrengimo vietas.  Duomenis apie aikštelės tipą, įrengimo adresą, įrengimo stadiją surasite ČIA.

Aikštelių išdėstymo schemą Vilniaus mieste, su daugiabučiais namais kuriems konkreti aikštelė yra priskirta,  galite pamatyti svetainėje www.vilnius.lt/aiksteles. Žemėlapyje daugiabučiai namai ir jiems priskirta konkreti aikštelė pažymėti vienoda spalva. (Žemėlapyje paieška  vykdoma įvedus adresą). Atkreipiame dėmesį, kad žemėlapyje yra pažymėta apie 1200 konteinerinių aikštelių vietų, tačiau pirmuoju etapu, iki 2020 m. vidurio,  Vilniaus mieste planuojama įrengta 780 vnt. 

Pusiau požeminių konteinerių atliekų surinkimo aikštelių išdėstymo schemą parengė SĮ „Vilniaus planas“, atsižvelgdamas į Vyriausybės Valstybinio atliekų tvarkymo 2014-2020 metų plano reikalavimus, aplinkos ministro įsakymą ir kitus teisės aktus bei konkrečioje vietovėje esančias požemines komunikacijas, vaikų žaidimo aikšteles, kitus vietovėje jau esančius infrastruktūros objektus bei galimybę prie konteinerių privažiuoti šiukšliavežėms.

Jei įvertinus šią informaciją, kyla klausimų dėl konteinerinių aikštelių įrengimo vietų, maloniai prašome kreiptis  į Vilniaus m. savivaldybę el.paštu  savivaldybe@vilnius.lt.

Klausimus, susijusius su pusiau požeminių konteinerių projektų derinimu, naujų vietų parinkimu, perkėlimu, plėtra ir statyba, nagrinėja savivaldybės sudaryta darbo grupė. Pagal teisės aktų reikalavimus derinimas su visuomene nėra numatytas, tačiau, gavus skundą, susijusį su statomomis konteinerių aikštelėmis, atsižvelgiama į motyvuotus gyventojų argumentus ir ieškoma kitų sprendimų.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis (85 proc.) ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis (15 proc.)

Daugiau informacijos apie pusiau požeminius konteinerius skaitykite ČIA.