Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Nuo 2023 m. gegužės 1-osios Ukmergės mieste startavo maisto atliekų rūšiavimas. Gyventojų prašoma virtuvės atliekas sudėti į oranžinius maišelius ir užrišus išmesti į mišrių atliekų konteinerius. Atliekų tvarkytojams Vilniaus mechaninio biologinio apdorojimo gamykloje beliks ryškiaspalvius maišelius atskirti iš bendro srauto bei paversti kompostu.

  • Šį atliekų rūšiavimo būdą, pasiteisinusį Skandinavijos šalyse, ukmergiškiai išbandys pirmieji Lietuvoje, bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru (VAATC).
  • Toks maisto atliekų surinkimo būdas yra pigesnis ir leidžia išvengti logistikos kaštų, bet ar jis bus sėkmingas, priklausys nuo ukmergiškių nusiteikimo laikytis maisto atliekų surinkimo tvarkos.
  •  Pilotinio projekto patirtis padės įvertinti, ar tokia maisto surinkimo praktika tinkama: bus vertinami, analizuojami bei viešinami rezultatai, stebima, kas pasiteisino ir ką reikia tobulinti, sprendžiama, ar tokia praktika yra tinkama toliau taikyti Ukmergėje bei visame Vilniaus regione.
  • Į oranžinį maišelį reikia mesti naudojimui nebetinkamus, išpakuotus maisto produktus ir jų likučius, vaisių bei daržovių žieves, lupenas, graužtukus, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, kambarinius augalus ir jų dalis, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, popierinius rankšluosčius ir servetėles, nebetinkamus naudoti maisto papildus be pakuočių.
  • Ten neturėtų pakliūti maisto produktų pakuotės, kavos kapsulės, laikraščiai, žurnalai ir kitaip chemiškai apdorotas popierius, tekstilinės virtuvės šluostės bei kempinėlės, nuorūkos, skysti maisto produktai kaip sriubos, pienas, kefyras, jogurtas, aliejus, padažai, taip pat seni vaistai.
  • Negavusieji maišelių juos pasiimti gali Ukmergės miesto seniūnijoje (Vytauto g. 88), Ukmergės butų ūkyje ( S. Daukanto g. 18) arba VAATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje (Gerseniškių g. 5).