Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

DGASA. Atliekų priėmimo ir kontrolės procedūrų aprašymas

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse iš gyventojų priimamos ne tik stambios atliekos (baldai, tekstilės gaminiai, buitinė technika, lengvųjų automobilių padangos), bet perdirbimui į antrines žaliavas tinkamos atliekos (stiklas, plastmasės, metalai, makulatūra), statybinės ir griovimo atliekos (butų remonto ir sodybų tvarkymo atliekos). Atkreipiame dėmesį, kad iš juridinių asmenų jokios atliekos nepriimamos į šias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Vykdydami Aplinkos ministro įsakymą, pagal kurį vykdant atliekų tvarkymo apskaitą, turi būti nurodoma atliekas perduodančio gyventojo  gyvenamoji vieta bei pateiktas asmens dokumentas, gyventojų, pristačiusių atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, prašysime pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, vairuotojo pažymėjimas, išduotas nuo 2005 m. lapkričio 1 d.), bei nurodyti tikslią gyvenamąją vietą. Nepateikus šių duomenų atliekos į UAB “VAATC” eksploatuojamas aikšteles nebus priimamos.

Atkreiptinas dėmesys, kad yra taikomi išrūšiuotų atliekų kiekio pristatymo į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę vienam gyventojui per 1 kalendorinių metų laikotarpį ribojimai.

Šiuo metu gyventojai, atliekų kiekį, viršijantį nustatytą nemokamą atliekų kiekį, gali pristatyti į šias Vilniaus regiono aikšteles: Pilaitės pr. 50, Vilnius, Liepkalnio g. 113b, Vilnius, Pumpėnų g. 10, Vilnius, Graičiūno g. 36C, Vilnius, Pramonės g. 209S, Vilnius, Gerseniškių g. 5, Ukmergė, sumokant nustatyto dydžio mokestį už atliekas viršijančias nemokamai priimamų atliekų kiekius.

Nemokamai priimamų atliekų kiekiai pateikti ČIA

Dėl mokamai priimamų atliekų informacija pateikta ČIA

Vienas gyventojas į aikštelę per vieną kartą, nemokamai gali pristatyti tiek atliekų, kiek telpa į lengvojo automobilio bagažinę ir (ar) lengvojo automobilio priekabą (išskyrus antrines žaliavas).

  • Baldai ar didesnių matmenų buitinė technika gali būti atvežama ir mikroautobusais.
  • Į aikštelę neįleidžiami sunkesni nei 3 tonų bendrojo svorio (automobilio ir krovinio svorio) ir ne aukštesni kaip 2,2 metro atliekas atgabenę automobiliai.
  • Atliekos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę priimamos tik nustatytu aikštelės darbo metu.
  • Atliekų priėmimo metu pildoma atliekų deklaracija (pavyzdinė forma) kurią pasirašo atliekas pristatęs gyventojas.
  • Atvežtos nepavojingosios atliekos registruojamos pagal jų kilmę, tipą ir svorį atliekų apskaitos žurnale.
  • Visos pavojingosios skystos atliekos priimamos tik supakuotos sandariai užsidarančiose, nedūžtančiose talpose. Priėmimo metu atliekų pakuotė neatidarinėjama. Priimant pavojingąsias atliekas vizualiai įvertinama atliekų pakuotės būklė, atliekų konsistencija. Nepriimamos pavojingosios atliekos, kurių atliekų pakuotė nesandari, pažeista ar skystos atliekos supakuotos didesnėse nei 10 litrų talpose. Priimtos pavojingosios atliekos pasveriamos ir registruojamos atliekų tvarkymo apskaitos žurnale.
  • Priimamos dienos šviesos lempos turi būti įvyniotos į popierių (kiekviena lempa) ir supakuotos į kartonines dėžes arba surištos. Ant pakuotės turi būti užrašytas vienetų skaičius.
  • Viršijus atvežtų atliekų kiekį arba nesant jų priėmimo aikštelėse galimybei, prašome kreiptis į šias  įmones: *http://www.vaatc.lt/atlieku-tvarkymo-sistema/informacija-apie-mokamai-atliekas-tvarkancias-imones/ 

*Įmonių sąrašas nėra baigtinis ir tik rekomendacinio pobūdžio. Visos įmonės, pageidaujančios būti paskelbtos UAB “VAATC” įmonės interneto svetainėje, gali kreiptis į įmonės administraciją, pateikdamos prašymą ir savo įmonės rekvizitus el. paštu: info@vaatc.lt.