Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Daiktų dalijimosi stotelės „DĖK’ui“ tampa edukacijos erdve

Greitai išpopuliarėjusios daiktų dalijimosi stotelės „DĖK‘ui“, kurių Vilniaus apskrityje yra jau 16, tampa ne tik aplinkosaugos idėjų, bet ir bendruomenės edukacijos centrais. Vilniaus Pilaitės mikrorajone esančioje „DĖK‘ui“ stotelėje dvi savaites mokymus veda prekybos tinklo „Rimi“ atstovai – socialinės įdarbinimo agentūros VšĮ „SOPA“ projekto dalyviams jie pristato įmonės tvarumo iniciatyvas, klientų aptarnavimo subtilybes, parduotuvės sandėlininko darbo specifiką, drąsina integruotis į darbo rinką.

Pasak VšĮ „SOPA“ direktorės Jurgitos Kuprytės, kartu su „DĖK‘ui“ stotelėmis įgyvendinamo projekto „Atsinaujink“ metu nedirbantys žmonės su negalia „DĖK‘ui“ stotelėje Pilaitėje ugdo įgūdžius, kuriuos vėliau jie gali pritaikyti darbo rinkoje. Čia taip pat vyksta dirbtuvės, kurias veda savo sričių profesionalai iš skirtingų įmonių.

„Vienuose mokymuose kalbėjome apie tai, kaip dirba salės darbuotojai, ką jie daro, kaip krauna prekes. Turėjome įvairių praktinių užduočių – sugrupuoti prekes ar ieškoti kainų atitikmenų. Dažnai žmonės iš socialiai pažeidžiamų grupių turi įvairių baimių, patys nedrįsta kandidatuoti, todėl tokie susitikimai padeda įveikti šį barjerą ir kartais pastumia link naujų karjeros galimybių“, – teigia bendradarbiavimą su neįgaliųjų organizacijomis koordinuojanti „Rimi Lietuva“ Darbuotojų pritraukimo ir atrankų specialistė Arneta Klasinskaitė.

Taip pat mokymų dalyviai susipažino, kaip naudotis planogramomis ir tvarkingai išdėstyti prekes prekybos salėje, o šią savaitę mokysis klientų aptarnavimo subtilybių – kaip priimti klientus ir suprasti jų poreikius, mandagiai juos aptarnauti. „Vilniaus Pilaitės mikrorajono „DĖK‘ui“ stotelėje įrengtose dirbtuvėse visi norintys žmonės gali išmokti, kaip taisyti, antram gyvenimui prikelti įvairius daiktus. Nemaža dalis bendruomenės narių – įvairių socialiai pažeidžiamų grupių atstovai, todėl bendradarbiaujame su įvairiomis organizacijomis, kad jos padėtų šiems žmonėms įgyti naujų įgūdžių, o kartais net ir susirasti darbą“, – sako VšĮ „Žiedinė ekonomika“ steigėjas Domantas Tracevičius.

Vilniaus regione „DĖK‘ui“ stotelių tinklas bendradarbiauja su VšĮ „Žiedinė ekonomika“, kurios nariai buria vietos bendruomenes ir skatina daiktų dalijimosi kultūrą. Šiose stotelėse visi gali palikti nereikalingus, bet tinkamus naudoti daiktus, kuriuos vėliau nemokamai pasiima kiti žmonės.