>>> STOTELĖ DĖK‘UI PILAITĖS pr.50 RUGSĖJO 17d. DIRBS iki 14.30

>>AIKŠTELĖ JAŠIŪNŲ K., ŠALČININKŲ R. DĖL TECHNINIŲ KLIŪČIŲ RUGSĖJO 18 D. DIRBS IKI 13.00 val.

>>> AIKŠTELĖSE REKOMENDUOJAME DĖVĖTI VEIDO KAUKES BEI LAIKYTIS  SAUGAUS ATSTUMO. STOTELĖSE DĖK‘UI VEIDO KAUKIŲ DĖVĖJIMAS PRIVALOMAS!

>> REZERVUOKITE APSILANKYMO LAIKĄ šiose aikštelėse www.vaatc.lt/rezervacija

>>> DĖL NEMOKAMO DIDELIŲ GABARITŲ ATLIEKŲ IŠVEŽIMO PRAŠOME KREIPTIS Į VASA

Apie bendrovę Sąvartynas Aikštelės MBA Klausimai – atsakymai Kontaktai

DAROM skelbia akcijos rezultatus

Kokių atliekų Lietuvos pamiškėse mėtosi daugiausiai?

Gegužės mėnesį nauju išmaniuoju formatu vykusi viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ įvyko, tačiau ar pavyko? Akcijos dalyviai šiemet buvo kviečiami ne tik rinkti, rūšiuoti, bet ir priduoti surinktas atliekas į atliekų tvarkymo centrus. Minėdami aplinkosaugos dieną, „Mes Darom“ dalinasi akcijos metu surinkta atliekų statistika ir rezultatais.

Nei naujas akcijos formatas, nei viešųjų erdvių tvarkymas pandemijos kontekste, dalyvių neišgąsdino. Per dvi dienas į visoje Lietuvoje esančius atliekų tvarkymo centrus dalyviai atvežė 770,18 tonų bešeimininkių atliekų. Viena didžiausių problemų jau ne vienerius metus yra naudotos padangos – jų surinkta beveik 10 tūkst. vnt. (99,44 tonų); pavojingų atliekų tvarkytojams „Toksika“ pristatyta daugiau, nei 8 tonos. Organizatoriai džiaugiasi, kad naujai sukurta mobilioji programėlė „Mes darom“, kurios tikslas skatinti tvarkytis kasdien, per dvi akcijos dienas sulaukė beveik 6 tūkst. naujų vartotojų, žemėlapyje atsirado 1700 žymėjimų. Mobiliojoje programėlėje prieinamoje statistikoje dažniausiai pasitaikantys atliekų tipai viešosiose erdvėse yra plastikas (25%), stiklas (17%) bei popierius (13%). Programėlės vartotojų bei savivaldybių iniciatyva atsiradę žymėjimai – orientyras žmonėms bei verslui, kurie patys ieško tvarkytinų vietų, nelaukiant pavasario akcijos.

Dauguma Lietuvos RATC priėmė akcijos metu surinktas atliekas iš gyventojų, neskaičiuodami jų į metinius atliekų limitus, o kai kurie RATC, akcijos dalyvių patogumui, prailgino darbo laiką. Tam, kad pavyktų išvengti eilių, RATC darbuotojams akcijos dienomis padėjo į pagalbą atvykę „Mes darom“ savanoriai.

Kasmet prie viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“ prisijungia šimtai tūkstančių lietuvių ir tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Akcija „Darom“ šiemet vyko gegužės 7-8 d. su akcijos rezultatais galite susipažinti oficialioje akcijos svetainėje www.mesdarom.lt, arba mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“.