APTARNAVIMO LAIKO REZERVAVIMO SISTEMA

Nuo liepos 7 d. Jūsų patogumui veiks aptarnavimo laiko rezervavimo sistema www.vaatc.lt/rezervacija

Jau dabar rezervuokite Jums patogų laiką šiose aikštelėse:

Vilniaus m. Pramonės g. 209S

Vilniaus r. Grikienų k.

Vilniaus r. Vėliučionių k.

Lentvario m. Trakų g. 1A.

Nerezervavę laiko klientai aptarnaujami bendroje eilėje.

Daugiau informacijos: www.vaatc.lt

 

 

Pažink Indiją su Atliekų kultūra

„Dėvėti rūbai į Indiją atkeliauja turbūt todėl, kad Vakaruose trūksta vandens. Vanduo turėtų būti toks pats brangus, kaip drabužiai. Štai kodėl žmonės apsivelka rūbą porą kartų ir išmeta“ – pusiau juokais, pusiau rimtai sako Kutsko rajone vakarų Indijoje tekstilę rūšiuojanti moteris.

„Kartais iš keliavusių po Indiją pasakojimų atrodo, kad ten gyvenantys žmonės arba vien skursta, arba medituoja. Ir kad tai yra tarsi savaime suprantama. Tačiau vakariečiai, neatsakingai vartojantis ir trokštantis pigių daiktų, nepadeda Indijai tapti švaresnei. Lygiai kaip ir Europoje ar Amerikoje, milžiniškoje Indijoje vis daugėja žmonių, kurie stengiasi daryti pokyčius ir į atliekas žvelgia kaip į daug galimybių teikiantį resursą“, – neįprastos pažinties su Indija įspūdžiais dalinosi M. Paukštė. 

Jos užmojis – ne tik perkurti vilniečiams nebereikalingus džinsus, bet ir paskatinti juos pačius atsakingiau elgtis su nebereikalinga tekstile ir surasti jai tinkesnė vietą nei buitinių atliekų konteineris.  Pavyzdžiui, daiktų dalijimosi stotelėse „Dėkui“ šiuo metu yra renkamos dieninės užuolaidos – jos bus persiūtos į perregimus daugkartinius maišelius.  

Džinsus, nepaisant jų būklės, studija „Denim Diaries“ naudoja ir praktiškiems gaminiams, ir edukaciniams projektams.  Juos taip pat artimiausiu metu planuojama rinkti ir  stotelėse „Dėkui“, kurias įkūrė ir administruoja Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras.

Daugiau skaitykite:
https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/atlieku-kultura/vilnieciu-sunesti-dzinsai-pavirto-indijos-zemelapiu.d?id=84607869