Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Turime tuščią pakuotę nuo indaplovėje naudojamo natrio hidroksido. Ar užtenka praplauti šią talpą ir išmesti į bendras atliekas, ar derėtų atgabenti į pavojingų atliekų surinkimo vietą?

Visų pirma, siūlome peržiūrėti gaminio pakuotę. Įprastai pats gamintojas būna įvertinęs galimus sutvarkymo būdus ir juos pažymi, pvz. patalpina ženklą, nurodantį, kad pakuotės negalima išmesti į konteinerius, medžiagos negalima pilti į nuotekų sistemą ir pan. Jūsų nurodyti pavojingumo ženklai žymi talpoje esančios cheminės medžiagos pavojingumą.

Siūlytume vadovautis tokiais žingsniais:

  1. Sunaudojate (kiek įmanoma) pakuotėje likusią cheminę medžiagą, jei leidžiama, išplaunate/išskalaujate talpą;
  2. Jei pakuotėje medžiagos jau nėra, ieškote ant pakuotės ženklinimo, žyminčio draudimą išmesti atliekas. Jei ženklo, draudžiančio išmesti atliekas, nerandate, pakuotę išmetate į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.
  3. Jei pakuotėje lieka medžiagos, kurios sunaudoti negalima, taip pat jeigu ant pakuotės yra ženklas, draudžiantis išmesti atlieką į konteinerį, tokias atliekas turite pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles ar tiesiogiai kitiems atliekų tvarkytojams. UAB „VAATC“ eksploatuojamų aikštelių sąrašą ir darbuotojų kontaktinius telefonus rasite mūsų įmonės tinklapyje, adresu: https://www.vaatc.lt/aiksteles/ – pasirinkite Jums artimiausią ir patogiausią aikštelę. Tikėtina, kad Jūsų turima pakuotė sveria nedaug, todėl rekomenduotume į aikšteles atvykti sukaupus daugiau atliekų, kurias būtų galima priimti aikštelėse. Taip pat turimas atliekas galite pristatyti tiesiogiai ir kitiems atliekų tvarkytojams (pvz. UAB „Toksika“, UAB „Žalvaris“, UAB „Atliekų tvarkymo centras“, UAB „EMP recycling“) – jų kontaktinius duomenis rasite internete, nuorodos į jų svetaines pateikiamos „Atliekų kultūros“ tinklapyje, „Atliekų enciklopedijos“ skiltyje „Pavojingos atliekos(https://www.atliekukultura.lt/). Taip pat atliekų tvarkytojus, galite surasti pasinaudoję Atliekų tvarkytojų valstybės registru ( https://atvr.am.lt).