Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Pasiektas ilgai lauktas susitarimas dėl mažesnio atliekų rūšiavimo įkainio

Vilniaus savivaldybės įgaliota UAB VAATC (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) sėkmingai užbaigė sudėtingas ir intensyvias derybas su regioninę atliekų rūšiavimo gamyklą (MBA) pastačiusia UAB „Energesman“ dėl atliekų apdorojimo įkainio sumažinimo. Kelis mėnesius trukusių derybų metu pasiekta, kad šis įkainis būtų sumažintas nuo dabartinio 40,26 Eur (139 Lt) iki 31,60 Eur (109,1 Lt) už toną. Šiandien buvo pasirašytas susitarimas, kuriuo UAB „Energesman“ sutiko, kad pradiniame etape toks įkainis būtų taikomas vienerius metus – iki 2017 03 31.

Dėl 27,4% mažesnio įkainio Vilniaus regiono gyventojai UAB „Energesman“ sumokės 2 mln. eur mažiau, negu būtų sumokėję nepasikeitus atliekų rūšiavimo tarifui.

„Siekiame, kad įkainiai už komunalines paslaugas būtų kuo mažesni vilniečiams. Todėl pasiektą susitarimą vertinu kaip labai reikšmingą, turėsiantį neabejotinai teigiamą įtaką visai atliekų tvarkymo pertvarkai“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Dėl šio susitarimo vilniečiams galutinė atliekų tvarkymo kaina vidutiniam 50 kv. metrų butui gegužę, pastačius atliekų rūšiavimo gamyklą, kils ne pusantro euro, kaip skelbta anksčiau, o apie 1 eurą, t.y. nuo dabartinių 4 iki 5 eurų per mėnesį.

„Esminė pozicija nesikeičia, tai nurodoma ir pasirašytame susitarime – UAB „Energesman“ privalo vykdyti savo įsipareigojimus dėl kainos sumažinimo per visą sutarties laikotarpį ir, prireikus, UAB „VAATC“ tokį reikalavimą gins teisme. Tikiuosi, kad Vilniaus regiono gyventojų interesus apsaugantis ir teisminių ginčų šiuo laikotarpiu leidžiantis išvengti susitarimas dėl mažesnės kainos taikymo turės tolimesnę tąsą“, – teigia UAB „VAATC“ direktorius T. Vaitkevičius.

2013 m. pasirašytoje MBA gamyklos eksploatavimo sutartyje, kuomet už pasirengimą įgyvendinti atliekų reformą buvo atsakingi tuo metu miestui vadovavę A. Zuokas ir jo pavaduotojas J. Pinskus, atliekų priėmimo įkainis buvo nustatytas 139 Lt (be PVM), tačiau šį įkainį dabartinės valdžios pastangomis pavyko ženkliai sumažinti.

Įgyvendindama ES reikalaujamą atliekų tvarkymo reformą, dabartinė sostinės vadovybė ir toliau kryptingai dirba, kad ir kitos paslaugos bei darbai – atliekų vežimas, sutarčių administravimas – vilniečiams kainuotų kuo pigiau, o aplinkos tarša būtų mažinama.

 Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

2016.04.14