Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Paskelbti „Atliekų kultūros“ nugalėtojai: apdovanotos geriausios tvarumo ir tvarkingos aplinkos iniciatyvos

Jau antrus metus iš eilės rengiamuose „Atliekų kultūros“ apdovanojimuose įvertinti prie tvarkingesnės ir tvaresnės aplinkos, atliekų kultūros ugdymo savo žiniomis, darbais ir pastangomis prisidedantys žmonės, įstaigos, iniciatyvos.

Apdovanojimus inicijavusio ir „Atliekų kultūros“ idėją kartu su partneriais skelbiančio Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktoriaus Tomo Vaitkevičiaus teigimu, „Žiedinė ekonomika, tvarumas, atliekų kultūra, jų idėjų sklaida ir įgyvendinimas neįsivaizduojami be kūrybingumo, pasiaukojimo, žinių ir bendradarbiavimo vardan bendro tikslo nuoširdumo. Ir tie kurie save tam aukoja turi būti ir žinomi, ir pagerbti“.

Pretendentų į Atliekų kultūros nominacijas penkiose kategorijose buvo pusšimtis. Juos pasiūlė „Atliekų kultūros“ socialinių tinklų „Facebook“ bei „Instagram“ sekėjai.

Apdovanojimų laureatai paaiškėjo susumavus lrytas.lt skaitytojų bei komisijos narių balsus. Laureatus rinkusią komisiją sudarė  2020 metų „Atliekų kultūros“ apdovanojimų laureatai bei VAATC ir Atliekų kultūros partnerių – Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio regionų atstovai,

Už indėlį, paramą, rūpestį, poveikį siekiant antrinio daiktų panaudojimo „Metų DĖK’ui 2021“ nominaciją laimėjo Simonas Sonkinas, riedlenčių perdirbimo dirbtuvių „CDIY“ sumanytojas ir edukatorius.

Apdovanojimą įteikęs Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovas, VAATC vykdomo projekto koordinatorius Donatas Michalkevičius atkreipė dėmesį, kad „Atliekų kultūra“ tapo stipria iniciatyva, nuolat nešančia visuomenei žinią apie teisingą atliekų tvarkymą, ir pasidžiaugė, jog atliekų perdirbimas, paruošimas naudoti pakartotinai ir daiktų dalijimasis vis populiarėja.

Už puikius rezultatus „Atliekų kultūros“ egzamine „Metų žinovu 2022“ tapo Daniilas Bulanovas, „Vilnius Tech“ magistrantūros studentas ir „Lime Mycrosystems“ darbuotojas.

Nominacijos laimėtoją paskelbusi pirmojo ir antrojo sezonų televizijos laidų „Atliekų kultūra“ scenarijų autorė, režisierė, nominacijos „Metų kūrėjas 2020“ laimėtoja Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė juokavo, kad jei Dievas staiga išeitų į pensiją ir jam reikėtų įpėdinio, tobulu pretendentu į jo vietą galėtų būti atliekų kultūros žinovas.

Tuo metu D.Bulanovas nedaugžodžiavo – egzamine puikiai pasirodyti jam pavyko, kaip jis sakė, tiesiog pasitelkiant logiką. „Taip ir pavyko laimėti“, – šypsojosi ir skėsčiojo rankomis jis.

„Atliekų kultūros“ egzamine 2022 m. dalyvavo ir daugiau kaip 300 Lietuvos mokymo ir ugdymo įstaigų. Kauno Veršvų gimnazija buvo aktyviausia – egzamine sudalyvavo per 400 moksleivių, tapusių „Metų žinovais 2022“.

Už aplinkosauginių idėjų sklaidą per kūrybą „Metų kūrėju 2021“ apdovanota Milda Noreikaitė-Bobinienė, „Žinių radijo“ laidos apie atsakingą gyvenseną „Mažiau yra daugiau“ autorė.

„Kurkime tvariai, nesustokime to daryti, turėkime kuo daugiau idėjų“, – įteikdamas apdovanojimą sakė Ramūnas Juodėnas, Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius, „Atliekų kultūros“ partneris.

M.Noreikaitė-Bobinienė džiaugėsi įvertinimu ir pasidalijo trumpa istorija: „Feisbuke yra įvairių rajonų grupės. Į to rajono, kuriame gyvenu, grupę viena moteris įkėlė vaizdo įrašą, kaip kaimynas statybines atliekas palieka prie konteinerių, o taip daryti juk negalima. Aš pagalvojau, kaip gerai, kad nufilmavo, bet tada paskaičiau komentarus. Daugelis rašė: „Kas tau yra?“, „Na, ir kas?“ Tada supratau, kad mums dar yra ką veikti.“

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius, „Atliekų kultūros“ partneris Gintautas Ulys pabrėžė, kad be pasiaukojimo daugelis darbų, ypač šioje srityje, nebūtų įgyvendinti, tad už nuoširdžias pastangas vykdyti atliekų tvarkymo sričiai reikšmingus projektus „Metų pasiaukojimo 2021“ apdovanojimą įteikė socialinėms dirbtuvėms „Tapk laisvas“. Šiose dirbtuvėse intelekto negalią turintys žmonės kuria įvairius gaminius iš tekstilės atraižų, rūšiuoja pramonines plastiko ir popieriaus atliekas.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas ryšiams su visuomene, „Atliekų kultūros“ partneris Arūnas Liubinavičius renginyje pareiškė, kad „Atliekų kultūra“ tapo lyg virusu, o visi bendraminčiai – viruso nešėjais.

„Tai dalinkimės tuo virusu dar plačiau, – juokėsi jis, paskelbdamas, kad būtent tai ir daro „Metų įkvėpimu 2021“ tapusi Milda Paukštė. – Dažnai girdime, kad ekologija yra mada, bet ji tai daro, nes šventai tuo tiki.“

M. Paukštė yra tvarių dirbtuvių organizatorė, džinsų antrinio panaudojimo studijos „Denim Diaries“ įkūrėja, vystanti daiktų dalinimosi iniciatyvą „DĖK’ui butikas“, taip pat nominacijų „Metų įkvėpimas 2020“ ir „Metų pasiaukojimas 2020“ laimėtoja.

Atsiimdama apdovanojimą M.Paukštė patikino, kad daugelis ją supančių žmonių taip pat ją įkvepia, taip ir turėtų būti – turime įkvėpti vieni kitus, kad šis ratas plėstųsi.

Už teigiamą poveikį atliekų tvarkymo sistemos raidai „Metų įvykiu 2021“ tapo nuo praėjusių metų liepos 3-iosios Lietuvoje įsigaliojęs vienkartinių plastiko gaminių draudimas.

Atsiimdama apdovanojimą Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos grupės vadovė Eglė Striungytė pareiškė, kad vienkartinio plastiko draudimas – tik pradžia, bet tai kiekvieno iš mūsų didžiulis indėlis siekiant poveikio klimatui neutralumo. „Paverskime žaliąjį kursą tikrove“, – skambiai pasakė ji.