Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Pirma stiklo siunta pasiekė Ukrainą

Kyjivo priemiestį Borodianką pasiekė pirmoji Vilniaus siunta su 6 tonomis stiklo paketų ir lakštų langams įstiklinti – juos per tris savaites, mero Remigijaus Šimašiaus pakviesti, sudovanojo gyventojai ir įmonės.

„Mums nebereikalingi lakštai, kurių netrūksta po Vilniuje vykdomų rekonstrukcijų, nėra didelis turtas, bet tiems ukrainiečiams, kurių langus išdaužė rusų bombos, šiandien tai bent minimalus elementarių gyvenimo sąlygų atstatymas, – sakė R. Šimašius. – Šią mūsų akciją jau perima ir kitos Baltijos bei Skandinavijos šalių sostinės, tikiu, ir kiti miestai. Kitas žingsnis – rimtesnė pagalba atkuriant Ukrainos miestus, kur reikės ir rimtesnio mūsų indėlio. Pirmiausia – pasidalinant patirtimi, kaip sovietinius miestus pertvarkyti į vakarietiškus.“

Trimis mikroautobusais stiklas nugabentas į Borodianką, kurios meras praėjusį mėnesį ir paprašė Lietuvos pagalbos. Vilnius dėkoja vilniečiams, suskubusiems dovanoti nuo remontų likusių kokybiškų langų, o taip pat prie iniciatyvos prisijungusioms Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijai, Lietuvos statybininkų asociacijai, viešajai įstaigai „Atnaujinkime miestą“, įmonėms iš Vilniaus, Panevėžio, Kaišiadorių: „Aliuminio fasadai“, „Aldasa“, „Alža“, „Roda“, prisidėjusioms prie pagalbos Ukrainai.

Skaičiuojama, kad pirmajame etape į Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro Didelių atliekų surinkimo aikštelę ir dalinimosi daiktais stoteles Dėk‘ui suvežto stiklo užteks įstiklinti apie 300 langų, išdužusių per agresoriaus antpuolius – apšaudant gyvenamuosius rajonus. Įstiklinimui išsiųsti langai buvo pažymėti lipduku „Вільнюс <3 Україну“.

Iki Kyjivo priemiesčio Borodiankos krovinį lydėjo ir savivaldybės administracijai perdavė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas bei mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė. Vilniečių suaukotą paramą kartu gabeno verslininkas Karolis Sankauskas, drauge keliavo ir į tėvynę jau grįžti nusprendusios septynios ukrainietės moterys. Viena jų – besilaukianti, viena ryžosi grįžti pas artimuosius į vis dar nesaugų Chersoną.

Vilniaus komandą priėmė ir Kyjivo meras Vitalij Kličko.

„Kyjivo meras labai aiškiai išdėstė miesto prioritetus, – komentavo Vilniaus vicemeras T. Gulbinas. – Pirma, padaryti viską karui laimėti. Antra, sudaryti galimybes miestiečiams sugrįžti, t.y. užtikrinti būstą (sugriauta apie 200 daugiabučių), atgaivinti verslus su darbo vietomis ir pasirūpinti grįžtančių vaikų ugdymu (apgriautos 36 miesto mokyklos). Pastarasis tikslas turi labai aiškų laiko terminą – naujų mokslo metų pradžia, tad pažadėjome rasti pagalbos iš Lietuvos, kad jis būtų pasiektas.“

Pasak I. Dirmaitės, jeigu ne kelis kartus per dieną kaukiančios sirenos, gatvėse patruliuojantys kareivių būriai, blokpostai, griežta komendanto valanda, galvotum, kad Kyjivas grįžo į tą įprastinį gyvenimą, koks buvo iki karo.

„Deja, priemiesčiuose, kaip Irpinė, Buča, Borodianka, kuriuose lankėmės, kur kas tyliau, slogiau ir sunkiau – šimtai sugriautų pastatų, artilerijos su žeme sulygintų namų, infrastruktūros, liūdnų ir šokiruojančių likusių asmeninių istorijų. Daugeliui svarbiausias darbas dabar – pagaliau palaidoti žuvusius artimuosius“, – sakė Vilniaus mero patarėja.

Pas Kyjivo merą su R. Šimašiumi ji lankėsi ir dieną iki Rusijai pradedant karą.

„Tąkart V. Kličko dėkojo pirmiausia už mūsų moralinę paramą, agresoriui kasdien didinant užpuolimo grėsmę, bet daug kalbėjome ir apie tolesnį susibroliavusių sostinių bendradarbiavimą. Šįsyk susitikimo metu Kyjivo meras akcentavo, kad pirmiausia reikia apsiginti, o tam reikia ginklų. Karas tebesitęsia ir čia reikia būti pasiruošus maratonui“, – sakė I. Dirmaitė.

Projektas bus tęsiamas

Pagalbą sveikais stiklo lakštais ar paketais Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru rinks ir toliau. Apžiūrėkime savo sandėliukus, sodybas, garažus – gal turime nuo remontų likusių stiklo lakštų ar paketų, gal keisite langus artimiausiu metu. Turime progą padaryti gerą darbą, užuot kaupę atsargas, o jos juk taip retai panaudojamos – paklauskite kaimynų, kurie kraustė nukeliamus metalinius garažus. Daugiau informacijos apie rinkimo vietas rasite čia – https://bit.ly/3Prw65N

Pirmajame Vilniaus miesto savivaldybės aukšte įsikūręs paramos Ukrainai rinkimo centras taip pat tęsia darbą – jūsų dovanas gabens agresoriaus nualintai šaliai ir kartu su stiklo siuntomis, ir atskirai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt