Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Rūšiuoti – paprasta: patarimai, kaip susitvarkyti namus, kad nebūtų sudėtinga teisingai tvarkyti atliekas

Kai kurie žmonės mano, kad rūšiavimas mažuose būstuose, ypač butuose – itin sunkus, mat vyrauja nuomonė, jog daug vietos užims specialios atliekų dėžės. Vis dėlto, teisingai išnaudojant būsto erdves, galima namus sutvarkyti taip, kad rūšiuoti būtų paprasta. Patarimais, kaip tai padaryti, pasidalijo „Urban Earth Lovers Lietuva“ įkūrėjos Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė.

Kaip sako tvaresnį gyvenimą skatinančios merginos, į rūšiavimą namuose galima pažvelgti paprasčiau – nusprendus pradėti teisingai tvarkyti atliekas, nebūtina iškart bėgti į parduotuvę ir pirkti specialiai tam skirtų dėžių. Pasak jų, pirmiausia galima išnaudoti tai, ką turite namuose. „Stebėkite, kiek ir ko mes suvartojame. Kai pradedame sekti, rūšiuoti, dėti į atskiras dėžutes, pamatome, kiek tų pakuočių ar kitų atliekų susikaupia. Kurį laiką stebėkite, kokio dydžio dėžučių tam tikroms atliekoms jums iš tiesų reikia – galbūt plastikui reikės didelės, o stiklui – visai mažos. Taip galėsite įsigyti išties tinkamą dėžę ar rasti ją namuose“, – vaizdo įraše apie rūšiavimą namuose pasakojo Laura Prievelytė-Juknė.