Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Stotelės „DĖK’ui” įkvepia naujiems kūrybiniams sprendimams

Šalčininkų rajone, Jašiūnų seniūnijoje esančioje stotelėje „DĖK’ui”, ne tik dalijamasi daiktais, čia vyksta ir kūrybiniai stebuklai – dekoravimas naudojant dekupažo techniką, po kurio, daiktai atgimsta ir suspindi naujomis spalvomis.

„Kiekvienas į stotelę „DĖK’ui” atkeliavęs daiktas,  kaip ir kiekvienas žmogus, turi savo istoriją ir kiekvienas jų, kaip ir mes, nori išlikti gražūs, patikti, nesenti ir svarbiausia – būti reikalingais“, – pasakoja stotelės DĖK’ui veiklą administruojanti Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro darbuotoja Kristina Smachtina, per gan trumpą laiką dekoravusi jau visą kolekciją daiktų.

Liepos mėnesį, Jašiūnų stotelėje „DĖK’ui”, įvyko pirmoji dekupažo pamoka, kurioje dalyvavo Jašiūnų seniūnijos seniūnas Zdislav Mažeiko su savo komanda ir Šalčininkų rajono savivaldybės Tarybos narė Irena Bojarun. Dekupažo užsiėmimų metu kai kurie pirmą kartą išgirdo, kad dekupažas – tai daiktų dekoravimas iš puošnaus popieriaus iškirptomis skiautelėmis, sukuriant norimą, tapybą imituojantį vaizdą. Kristina visus dalyvius supažindino su šio meno technologija, o įgytas teorines ir praktines žinias, kiekvienas galės panaudoti savo namuose dekoruodamas pasirinktus daiktus.

„Daiktų dekoravimo technika popieriumi bei laku nėra sudėtinga, tai visiems prieinamas būdas atnaujinti arba papuošti ne tik baldus, bet ir įvairius namų apyvokos daiktus. Jei svajojate „atgaivinti“ seną kėdę,  papuošalų dėžutę, ar kitą pabodusį arba pasenusį daiktą, bet nežinote kaip tą įdomiai, paprastai ir kūrybiškai padaryti, mano dekupažo pamokoje tą sužinosite ir lengvai išmoksite“, – sako dekupažo žinovė S. Kristina.

Artimiausiu metu, į Jašiūnų stotelę „DĖK’ui”, atvyks naujos, norinčių mokytis šio meno subtilybių, grupės. Nors pamokos vyks laikantis visų saugaus bendravimo uždaroje patalpoje reikalavimų, tai nesutrukdys įgyti naujų žinių, dalintis gera nuotaika bei kūrybinėmis idėjomis.

Jei norite išmokti dekupažo dekoravimo technikos, suburkite 5-8 bendraminčių grupę ir parašykite mums el.paštu info@vaatc.lt

Dekupažo techniką dar XII a. išrado kinai, jie pirmieji puošniu popieriumi pradėjo puošti įvairius daiktus ir net žibintus bei langus. Dekupažas, atsiradęs kaip „varguolių menas“, nepaprastai išpopuliarėjo XVIII a., o dabar ir vėl išgyvena naują susidomėjimo juo bangą.