Sąvartynas Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav. , aikštelės https://www.vaatc.lt/aiksteles/ bei stotelės DĖK’ui https://www.stoteledekui.lt/ vasario 16 d. nedirbs.

Apie bendrovę 700DĖK'ui Sąvartynas Aikštelės MBA Kontaktai

Vilnius atviras sumanioms miesto idėjoms: „Hack4Vilnius“ startas jau rugsėjo 30 d.

Tvarumą skatinantis ir inovacijas Vilniaus miestui siūlantis hakatonas „Hack4Vilnius“ kviečia burtis į komandas ir generuoti idėjas sostinei. Rugsėjo 30 – spalio 2 d. vykstantis renginys sieks padaryti Vilnių dar švaresnį, išmanesnį, sveikesnį, ir užtikrinantį darnų judumą.

„Hack4Vilnius“ iš Saulėtekio persikelia į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centrą „LinkMenų fabrikas“, kur dalyviai bus kviečiami kurti ne tik programinę įrangą ir skaitmenines sistemas, bet turės galimybę įrodyti savo inžinerinius gebėjimus konstruodami prototipus.

Vilniui pasiūlyta jau beveik 80 idėjų

Penktą kartą vyksiantis hakatonas „Hack4Vilnius“ sostinei jau pasiūlė beveik 80 idėjų, kurios pagerina parkavimą mieste, skatina gyventojus atsisakyti vienkartinių daiktų ar kviečia dalintis transportu taupant ne tik degalus, bet išlaisvinant miestus nuo kamščių. Šiemet hakatono dalyviams skirtų iššūkių sąrašas apims įrankio, kuris leistų Vilniuje keliauti visomis transporto rūšimis kūrimą, automobilių stovėjimo vietų mieste kontrolę, siekį ne tik monitorinti šiukšlių išvežimą mieste, bet ir ieškoti sprendimų, mažinančių atliekų kiekį ir dar daug kitų.

Renginio metu dalyviai galės konsultuotis su mentoriais iš verslo vystymo, intelektinės nuosavybės apsaugos, komunikacijos ir rinkodaros, darnaus judumo ir kitų sričių. Hakatono dalyviai turės galimybę klausytis savo srities profesionalų pranešimų ir gilinti žinias intelektinės nuosavybės ir verslo modelio kūrimo temomis. Paskutinę renginio dieną, siekiant padėti komandoms pasiruošti idėjų pristatymui prieš komisiją, dalyvių lauks pranešimas apie svarbiausius idėjos pristatymo aspektus.

„Hack4Vilnius“ – inovacijų sezono atidarymas

„Hack4Vilnius“ metu sugeneruotos idėjos nuvedė vieną iš komandų prie socialinio verslo, kurį sėkmingai plėtoja jau penktus metus. 2017 m. „Hack4Vilnius“ laimėjusi komanda pasiūlė programėlę „GetPet“, skirtą norintiems globoti augintinį iš gyvūnų prieglaudos. Daugiau kaip 10000 kartų atsisiųsta populiarios „Tinder“ programėlės principu veikianti aplikacija, sužavėjo ne tik Lietuvos portalus, bet buvo aprašyta „The Washington Post“, „CNN“ ir kituose naujienų kanaluose.

„Hack4Vilnius 2020“ laimėjusi komanda „MyWonderbird“ sukūrė tokio paties pavadinimo programėlę, kuri leidžia sumaniai ir produktyviai aplankyti pasirinktas Vilniaus lankytinas vietas. Šiuo metu komanda yra kiek pristabdžiusi tolimesnį programėlės vystymą, bet dalyvavimą hakatone vertina kaip labai teigiamą patirtį.

„Dalyvavimas hakatone „Hack4Vilnius“ buvo labai gera patirtis. Net jei ir nebūtume laimėję, savaitgalis praleistas dirbant ties idėja tikrai praėjo puikiai. Nors mums pačios idėjos išvystyti taip, kaip norėjome, nepavyko, bet tai tikrai ne priežastis nebandyti atnešti puikių idėjų Vilniui, Lietuvai, ir pasauliui“, − teigia komandos atstovas Simonas Naulickas.

Jau trečią kartą „Hack4Vilnius“ dalyvausianti komanda „Lituanica X“ į šį renginį grįžta, nes nori užsikrėsti „inovacijų karštine“, kuri tiek renginio metu, tiek ir po renginio sustiprina norą toliau generuoti idėjas ir jas įgyvendinti.

„Pagrindinis „Hack4Vilnius“ privalumas yra tai, kad dalyviai neįspraudžiami į konkrečios temos rėmus. Siūlomi iššūkiai apima pačias įvairiausias sostinės gyvenimo sritis ir dalyvaujanti komanda nesunkiai gali pasirinkti jai artimiausią idėją vystymui. Po rugsėjo 1-osios mūsų komandai „Hack4Vilnius“ tampa tarsi naujo inovacijų sezono atidarymas, galimybė padirbėti su per vasarą susikaupusiomis naujomis idėjomis“, – teigia „Lituanica X“ komandos narys Algirdas Augustaitis.

Komandos varžysis dėl vertingų prizų

Pagrindinį 1500 eurų vertės piniginį prizą įsteigė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“. Komandos varžysis ir dėl  „Metida“ įsteigto 500 eurų piniginio prizo bei 500 eurų vertės teisinių intelektinės nuosavybės srities konsultacijų paketo. Pagilinti programavimo žinias galės komanda laimėjusi „CodeAcademy“ įteigtą 1000 eurų stipendiją pasirinktiems kursams. Tam, kad hakatono metu sukurtos idėjos nebūtų „padėtos į stalčių“, renginio partneris „Startup Lithuania“ suteiks galimybę vieną iš idėjų toliau plėtoti „Startup Guide“ pre-akceleratoriuje, o  VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ pakvies 3 mėnesius toliau vystyti vieną iš hakatono metu sukurtų prototipų.

Jei žinote, ko reikia, kad Vilnius taptu dar švaresniu, sveikesniu ir sumanesniu miestu, kviečiame „Hack4Vilnius“ dalyviams pasiūlyti iššūkį. Tai galite padaryti ČIA.

Dalyvių registracija į hakatoną „Hack4Vilnius“ vyksta iki rugsėjo 26 d. 23.59 val. Užpildyti registracijos formą galima ČIA.

„Hack4Vilnius 2022“ organizuoja Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“.