Svarbi informacija Aikštelių lankytojams

Svarbi informacija didelių gabaritų atliekų surinkimo Aikštelių (www.vaatc.lt/aiksteles/) lankytojams:

Įspėjame, jog atvykus be saugos priemonių Jūsų neaptarnausime.
Visų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių lankytojams PRIVALOMA laikytis šių įpareigojimų:
• atvykti į Aikšteles galima tik dėvint apsaugos priemones: medicinines kaukes/respiratorius, vienkartines pirštines;
• vengti tiesioginio fizinio kontakto;
• laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.);
• griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (kosėjimo, čiaudėjimo etiketo);
• pridavus atliekas, pildomos deklaracijos nebus pateikiamos Jums pasirašyti.
Jokiu būdu nesilankykite Aikštelėse, jei pagal nustatytas taisykles privalote izoliuotis nuo aplinkinių!

Tolesnę informaciją apie Aikštelių darbą sekite tinklalapyje www.vaatc.lt ir socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/atliekukultura/

Už pristatytas atliekas – tik banko kortele!

Informuojame, kad Vilniaus regiono nepavojingų komunalinių atliekų sąvartyne, (Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav.), nuo 2020.03.17 atsiskaityti už pristatytas atliekas galima tik banko kortele.

 

Vilniuje pradėta diegti pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelių sistema

Liepos 26 d. Karoliniškėse, Druskio gatvėje visuomenei pristatyta nauja pusiau požeminių konteinerių aikštelė su atskirais, mišrioms atliekoms, antrinėms žaliavoms (konteineris stiklui ir konteineris plastikui bei popieriui) bei virtuvės atliekoms skirtais konteineriais.  Pusiau požeminių konteinerių talpa, lyginant su senais konteineriais, yra 5 kartus didesnė, į juos patenkančios atliekos daug geriau izoliuojamos nuo aplinkos, lėčiau genda bei neskleidžia kvapo, nes iki konteinerių ištuštinimo būna 6°- 8° C temperatūroje. Naujų konteinerių įrengimo specifika neleidžia juos apversti bei lengvai išimti iš jų ten įmestas atliekas. Visi šie pusiau požeminių konteinerių privalumai užtikrins ne tik patogią ir saugią prieigą, bet ir estetiškai patrauklią miesto aplinką.

„Prasidėję atliekų tvarkymo sistemos pokyčiai turi aiškų tikslą –  švarus miestas, sklandžiai veikianti ir miestiečiams kuo mažiau kainuojanti sistema. Pirmieji konteineriai – tai ir nuosekliai viso miesto mastu diegiamos naujos atliekų tvarkymo kultūros simbolis. Rūpinamės, kad visos sistemos grandys veiktų integraliai, o miestiečiai turėtų galimybes patogiai ir atsakingai atsisveikinti su atliekomis. Dėl to mieste didės stambiagabaričių atliekų aikštelių skaičius, netrukus bus galima rūšiuoti ir suyrančias maisto atliekas, o miestiečiai jau spėjo įsitikinti, kad didžiajai daugumai tai dar ir kainuoja mažiau“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

UAB „VAATC“  direktoriaus Tomo Vaitkevičiaus teigimu, atliekų tvarkymo sistema sostinėje tampa vieninga. „Iki šiol Vilniuje pusiau požeminiai konteineriai atsirasdavo fragmentiškai, daugiausia NT projektų vystytojų iniciatyva šalia naujų daugiabučių. Tačiau dabar klausimas sprendžiamas iš esmės – beveik 5 kartus talpesni konteineriai bei tvarkingos atliekų surinkimo aikštelės bus įrengiamos visame mieste ir taps kompleksine atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos dalimi. Vilniečiams tai reiškia pigesnę, skladžiai veikiančią, tvarką ir švarą užtikrinančią sistemą“, – teigia T. Vaitkevičius.

Per du metus visame mieste planuojama įrengti 780 tokių aikštelių, kurios užtikrins švarą ir tvarką atliekų surinkimo aikštelėse bei bus integruotos į bendrą atliekų tvarkymo sistemą.

Su įrengiamų ir planuojamų įrengti pusiau požeminių konteinerių žemėlapiu galite susipažinti čia: https://maps.vilnius.lt/miesto-tvarkymas#layers  ( Sluoksniai (ekrano viršuje kairėje) → Atliekų tvarkymas (pažymėti varneles prie „Suplanuotos atliekų konteinerių aikštelės“; „Aikštelės aptarnaujami pastatai“, „Atliekų išvežimo aptarnavimo zonos“).

Nuotraukos – fotografo Sauliaus Žiūros: https://www.dropbox.com/sh/y3lj86sxix4ojtk/AAAQhWNwpe4mZr3WpT60eo3Ea?dl=0